- www.gimnazjalisty.info(rmator) - Portal Gimnazjalistów

WyszukiwanieSzukaj
Szukane wyrażenie:

Przeszukaj:

 
AnkietyAnkiety
Sugestie dotyczące strony:

Sugestie dotyczące informatorów:

Jak oceniasz naszą stronę:
Jest Super!!
Całkiem całkiem :)
Może być
Wymaga dopracowania
Nie podoba mi się :(
Zdejmijcie ją!!

Ankiety są anonimowe

 
LicznikLicznik

Odwiedzin łącznie: 3005633
W tym dzisiaj: 1159

Unikalnych odwiedzin: 419902
W tym dzisiaj: 105

W naszej bazie znajduje się:
507 uczelni wyższych
656 wydziałów

 

 

Artykuły

1 2 3 4
Strona nr 1 z 4 Następna» Ostatnia»

Budzenie ze snu

Budzenie ze snu

Ponuro si snuje i wszdzie wciska nieproszony. Może budzić ze snu albo aresztować. Tajny agent? Tak, do zadań specjalnych. Dym – a raczej zawarte w nim związki.

(0 komentarzy) 27/05/2015 11:01:34 Czytaj więcej »

Nauka przed telewizorem

Nauka przed telewizorem

Większość ludzi od siedzenia nad książkami woli wylegiwać się przed telewizorem czy komputerem oglądając jakiś dobry film. Nie ma co się oszukiwać, nauka zwykle przegrywa z rozrywką. Są jednak filmy, które mogą pomóc w przyswajaniu wiedzy. I to wiedzy przydatnej na maturze, z zakresu biologii, geografii, historii, fizyki… Jest wiele takich filmów. I nie ma co się krzywić na myśl o ich oglądaniu – nie wszystkie z nich są nudne.

(0 komentarzy) 29/10/2014 10:15:20 Czytaj więcej »

Czy religia powinna być na maturze?

Czy religia powinna być na maturze?

Religii na maturze nie będzie. Niemniej jednak nadal wywołuje spory i kontrowersje. Czy powinna być jednym z przedmiotów zdawanych na maturze?

(0 komentarzy) 02/09/2014 11:26:36 Czytaj więcej »

Kierunek humanistyczny

Kierunek humanistyczny

Każdy z nas ma jakieś zainteresowania, zdolności, predyspozycje. Już wybierając profil w szkole średniej określamy w jakiej dziedzinie nauki czujemy się najlepiej. Dla jednych skomplikowane wzory matematyczne, czy trudne zadania fizyczne są dobrą zabawą. Inni unikają matematyki jak ognia, a lekcja biologii to dla nich męka. Od lat istnieje podział na umysły ścisłe i humanistyczne. Studia humanistyczne uważane są często za niepotrzebne. Mówi się, że humanistom trudniej jest znaleźć pracę. Ile w tym prawdy? Czy warto w ogóle porównywać te dwa kierunki?

(0 komentarzy) 18/08/2014 10:32:35 Czytaj więcej »

Trudny wybór, czyli o kierunkach studiów

Trudny wybór, czyli o kierunkach studiów

Podjęcie studiów, „bo przecież każdy studiuje”, a studiowanie jest modne nie jest najlepszą opcją. Takie myślenie skutkuje tylko stratą czasu i pieniędzy. Dlatego wybór kierunku studiów jest jedną z ważniejszych i trudniejszych decyzji w życiu. Czym się kierować podczas jej podejmowania?

(0 komentarzy) 11/08/2014 10:04:14 Czytaj więcej »

Wydatki świeżo upieczonego studenta

Wydatki świeżo upieczonego studenta

Rozpoczęcie studiów w nowym mieście to dla młodego człowieka nowe wyzwania. Oznaczają także wzrost wydatków. Bywa, że świeżo upieczony student może liczyć na pomoc rodziców, ale czasem musi radzić sobie sam. Ile pieniędzy potrzeba aby przeżyć na studiach?

(0 komentarzy) 08/08/2014 13:03:28 Czytaj więcej »

Socjolog, czyli kto?

Socjolog, czyli kto?

Studia socjologiczne w IFiS UP prowadzone są od 2007 roku. Instytut tworzy cenione w kraju grono wykładowców oraz ekspertów i badaczy-praktyków. Program studiów jest dostosowany do wymagań rynku pracy i obejmuje szereg przedmiotów o charakterze stosowanym, co gwarantuje absolwentom szerokie możliwości zatrudnienia. Oferta edukacyjna Instytutu jest niezwykle bogata, a na poziomie studiów II stopnia dostosowana jest do profili każdej specjalności. Program kształcenia obejmuje m.in. przedmioty takie jak: socjologia kultury, subkultur, komunikowania społecznego, płci i seksualności, miasta, mig racji, reklamy, przedmioty poświęcone zmianom społecznym oraz głównym problemom społecznym. W zależności od wybranej specjalności studenci mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach poświęconych zagadnieniom patologii społecznej, psychopatologii, współczesnym uzależnieniom, kryminalistyki lub też zagadnieniom kulturowego i społecznego kontekstu przekazów medialnych.

(0 komentarzy) 31/07/2014 19:45:29 Czytaj więcej »

Czy opalanie jest warte ryzyka?

Czy opalanie jest warte ryzyka?

Opalanie się może być bardzo szkodliwe dla zdrowia – promienie UV, niezależnie od tego czy pochodzą ze źródeł naturalnych czy sztucznych np. kabin do opalania, są niebezpieczne.

(0 komentarzy) 16/07/2014 10:26:01 Czytaj więcej »

O niedźwiedziu co poszedł na wojnę

O niedźwiedziu co poszedł na wojnę

Podczas weekendowego spaceru po jednym z krakowskich parków trafiłem przypadkiem na kilka stanowisk promujących armię. Kilka namiotów z ulotkami, możliwość wypróbowania prawdziwego militarnego ekwipunku, w zasadzie standard. Moją uwagę przykuła jednak dość urocza maskotka niedźwiedzia noszącego pocisk. Niedźwiedź Wojtek, bo tak brzmiało jego imię, jak się okazało był prawdziwym żołnierzem uczestniczącym w II Wojnie Światowej u boku polskich żołnierzy. Mało tego, był wielką gwiazdą, znaną na całym świecie.

(0 komentarzy) 07/07/2014 13:00:03 Czytaj więcej »

Pozytywny wpływ gier komputerowych na młodzież

Wiele się już powiedziało o negatywnych skutkach grania w gry komputerowe. Wiele się zapewne jeszcze powie. Ja dla odmiany skupię się na pozytywach, jakie można wynieść z grania. A wbrew pozorom jest ich równie wiele negatywów.

(0 komentarzy) 25/06/2014 12:16:37 Czytaj więcej »

Indeks - z przymrużeniem oka

Indeks - z przymrużeniem oka

Papierowy indeks, czyli tradycyjny atrybut każdego studenta, powoli odchodzi do lamusa. Mimo, że coraz więcej uczelni przechodzi na elektroniczny system dokumentowania osiągnięć swoich wychowanków, tradycyjny indeks jeszcze długo pozostanie symbolem uczniów szkoły wyższej.

(0 komentarzy) 23/06/2014 10:21:13 Czytaj więcej »

Pechowy piątek trzynastego

Pechowy piątek trzynastego

Czarny kot przebiegający drogę czy stłuczone lustro to omeny zapowiadające pecha. Ich moc blaknie jednak przy potędze Piątku Trzynastego, którego zasięg jest globalny i nieunikniony dla wszystkich. Nawet największe niedowiarki wolą tego dnia zachować ostrożność. Tak na wszelki wypadek. Skąd wziął się ten przesąd?

(0 komentarzy) 13/06/2014 11:16:05 Czytaj więcej »

Czy warto studiować dziennikarstwo?

Czy warto studiować dziennikarstwo?

Dziennikarstwo to jeden z popularniejszych kierunków studiów. Wiąże się z nim jednak sporo mitów, które postaram się wyjaśnić. Czy warto w ogóle studiować ten kierunek? Czy będzie po nim praca?

(0 komentarzy) 29/05/2014 11:45:34 Czytaj więcej »

STUDIA MATEMATYCZNE W UŚ

Matematyka jest wykładana w Uniwersytecie Śląskim od początku jego istnienia. Obecnie prowadzone są stacjonarne (dawniej dzienne) i niestacjonarne (dawniej zaoczne) studia I, II i III stopnia, czyli licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Instytutu Matematyki UŚ – www.math.us.edu.pl. Przyjrzyjmy się dokładniej studiom najbardziej interesującym dla maturzystów – studiom licencjackim.

(0 komentarzy) 26/05/2014 10:30:35 Czytaj więcej »

Geocaching, czyli nowoczesna zabawa w poszukiwacza skarbów

Geocaching, czyli nowoczesna zabawa w poszukiwacza skarbów

Geocaching staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Poszukiwanie ukrytych w całym kraju i za granicą przez uczestników zabawy skrzynek pozwala na poznanie nowych, interesujących miejsc, dowiedzenie się wielu ciekawostek historycznych o miastach i przede wszystkim aktywne i naprawdę przyjemne spędzanie wolnego czasu.

(0 komentarzy) 20/05/2014 12:52:45 Czytaj więcej »