- www.gimnazjalisty.info(rmator) - Portal Gimnazjalistów

WyszukiwanieSzukaj
Szukane wyrażenie:

Przeszukaj:

 
AnkietyAnkiety
Sugestie dotyczące strony:

Sugestie dotyczące informatorów:

Jak oceniasz naszą stronę:
Jest Super!!
Całkiem całkiem :)
Może być
Wymaga dopracowania
Nie podoba mi się :(
Zdejmijcie ją!!

Ankiety są anonimowe

 
LicznikLicznik

Odwiedzin łącznie: 3005604
W tym dzisiaj: 1130

Unikalnych odwiedzin: 419900
W tym dzisiaj: 103

W naszej bazie znajduje się:
507 uczelni wyższych
656 wydziałów

 

 

Artykuły

Nowoczesne metody kształcenia

Szkoła XXI wieku to miejsce z wieloma udogodnieniami, takimi jak multimedialne1 środki dydaktyczne, komputery, rzutniki, tablice interaktywne czy Internet. Nauczyciel i uczeń mają ułatwiony dostęp do różnego rodzaju nowoczesnych narzędzi oraz metod nauczania-uczenia się. Nie tylko wspierają one edukację, ale reprezentują innowacyjne dziedziny wiedzy, mają również duży wpływ na zmiany społeczne. Pozwalają łączyć tradycyjny wykład z prezentacją materiałów multimedialnych, metody poglądowe z aktywizującymi. Szybkość rozwoju tego typu technologii stawia przed współczesnym nauczycielem wymagania, których nie spotykał wcześniej. Powinien więc nabyć umiejętności w zakresie wykorzystania urządzeń teleinformatyki (ICT), z uwzględnieniem charakteru szkoły, etapu edukacyjnego, specyfiki rozwoju dziecka, metod i form pracy. Ważne jest również stworzenie uczniom warunków do nabywania zdolności wyszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

(0 komentarzy) 04/11/2013 17:08:19 Czytaj więcej »

Między historią a antropologią historyczną

 Od lat sześćdziesiątych XX wieku wielu historyków, zwłaszcza we Francji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, zaczęło regularnie uczęszczać na seminaria antropologiczne, przyswajając sobie swoiste dla tej dziedziny koncepcje. W konsekwencji doprowadziło to do powstania nowej dyscypliny naukowej zwanej „antropologią historyczną”, czy też „historią antropologiczną”. Wynikiem połączenia historii z antropologią było używanie terminu kultura w bardziej rozległym znaczeniu. Tendencję tę najlepiej obrazują przykłady zaczerpnięte z tytułów książek, które pojawiły się pod koniec ubiegłego stulecia – np. „kultura miłości”, „kultura absolutyzmu”, „kultura tajemnicy”, „kultura ogłady”. Stąd też, jak można zauważyć, jesteśmy na najlepszej drodze, by pisać historię kulturową wszystkiego, począwszy od snów, jedzenia, ciała, emocji, podróży, a skończywszy na pamięci, geście, humorze, czy też piśmie. Tytuły owych prac antropologiczno-historycznych łatwo rozpoznać, gdyż z perspektywy tradycyjnego historyka mają one charakter fantazyjny, chwytliwy, a czasem nawet dziwaczny.

(0 komentarzy) 04/11/2013 17:04:41 Czytaj więcej »

Dlaczego widzimy przestrzennie?

Dlaczego widzimy przestrzennie?

W pierwszym kwartale 2010 roku oczy wszystkich (nie tylko kinomaniaków) były zwrócone na super produkcję Jamesa Camerona pt. Avatar wyświetlaną w technice trójwymiarowej (3D). Nawet osoby, które jako sposób spędzenia wolnego czasu rzadko wybierają obejrzenie seansu w kinie, zachęcone szumem medialnym wokół tego obrazu, zdecydowały się spędzić prawie trzy godziny przed srebrnym ekranem.

(0 komentarzy) 04/06/2013 17:41:59 Czytaj więcej »

Wybór studiów / popularne kierunki.

Niebawem zakończy się matura a zaraz po euforii maturalnej staniecie przed wyborem wymarzonych dla siebie studiów. Przemyślcie dobrze swój krok i nie podejmujcie za pochopnie decyzji związanych z wyborem kierunku, ponieważ może okazać się ona jedną z ważniejszych decyzji w waszym życiu. Decyzja ta może zaważyć na waszej przyszłości, dlatego warto dokładnie się nad nią zastanowić, pamiętając o tym że sam tytuł magistra nie daje nam gwarancji na znalezienie odpowiedniego dla was zawodu.

(0 komentarzy) 21/05/2013 17:40:40 Czytaj więcej »

Jaki prezent na Walentynki?

Już niedługo Walentynki czyli dzień zakochanych. Jest to chyba jeden z najmilszych dni w roku,  na który czekają chyba wszyscy. W tym dniu składamy sobie życzenia szczęścia i pomyślności. W tym dniu również  zakochani obdarowują się walentynkami : drobnymi upominkami, laurkami czy wierszykami.

Jeżeli stoicie przed dylematem jaski prezent  wybrać na walentynki, możemy Wam zaproponować kilka oryginalnych prezentów, które znajdziecie na  stronie internetowej: www.sklep.margraf.pl

Zapraszamy do  odwiedzenia strony.

(1 komentarz) 07/02/2013 15:35:45 Czytaj więcej »

Jak wybrać odpowiednie studia?

Już niedługo będziecie musieli dokonać wyboru. Jakie wybrać studia ? Dlatego warto  zastanowić się poważnie nad  wyborem odpowiedniego dla siebie  kierunku, ponieważ jest to decyzja z którą większość z nas będzie wiązała swoje przyszłe życie. Od Was zależeć będzie decyzja kim zostać,  i  co robić w przyszłości.

(0 komentarzy) 07/02/2013 15:34:17 Czytaj więcej »

GRAFFITI – MIĘDZY WANDALIZMEM A SZTUKĄ

Debaty o graffiti często budzą kontrowersje. Czy graffiti to dewastacja czy sztuka?

(0 komentarzy) 04/02/2013 16:50:01 Czytaj więcej »

Gry komputerowe i ich oddziaływanie na młodzież.

Gry komputerowe są coraz bardziej popularne  nie tylko wśród  młodzieży  ale także zaczynają być popularne w śród  dzieci. Zaczęły stanowić nieodłączny element w życiu młodych ludzi. Dla większości z nich są czymś w rodzaju oderwania od szarej rzeczywistości,  innym światem, światem prostszym, łatwiejszym, czasem piękniejszym, światem fikcyjnym. Dzięki nim możemy poczuć się wolni i wyładować swoje codzienne napięcia i frustracje.

(3 komentarze) 24/01/2013 17:04:25 Czytaj więcej »

Studniówka - dawniej a dziś / bal czy impreza

Za pasem studniówka ! nie ukrywajmy -  jest to dla Was jeden z najważniejszy dni w roku. A Jak Wasze przygotowania?

(0 komentarzy) 18/01/2013 16:42:06 Czytaj więcej »

(Nie)bezpieczeństwo w sieci

(Nie)bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo to wyzwanie przed którym wciąż stoi współczesna komunikacja. Czyż to nie dziwne, że przez ostatnie dziesięciolecia nie udało się sprostać temu, wydawać by się mogło prostemu zadaniu? Przecież „uzbrojeni” w skomplikowane szyfry, precyzyjne techniki dostępu czy supernowoczesne urządzenia mamy prawo czuć się bezpieczni. A jednak! W mediach wciąż głośno o nowych wirusach infekujących tysiące komputerów, destrukcyjnych atakach na komercyjne serwery i internetowych oszustwach na wielomilionowe kwoty. Gorzka prawda jest taka, że ewolucja technik ochrony danych pociąga za sobą rozwój metod łamania zabezpieczeń. Czyż nie inaczej jest w przemyśle zbrojeniowym, gdzie produkcja nowoczesnych pancerzy stymuluje rozwój pocisków, które będą w stanie je przebić? Prawdopodobnie ta ciągła rywalizacja nie ma końca i nigdy nie stworzymy systemu absolutnie bezpiecznego. Niemniej jednak siedząc przed ekranem monitora, warto poznać „pancerz” jakim dysponujemy w starciu z „cyber-pociskami” kierowanymi w naszą stronę.

(0 komentarzy) 08/11/2012 13:29:25 Czytaj więcej »

ADMINISTRATOR BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI – KOMPLEKSOWE UJĘCIE

Większości osób pojęcie bezpieczeństwa informacji kojarzy się z zabezpieczeniem systemów komputerowych. Natomiast zawód ADMINISTRATORA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI utożsamia się z administratorem systemów informatycznych, a czasem z osobą chroniącą dane osobowe. A bezpieczeństwo informacji to pojęcie dużo szersze.

(0 komentarzy) 19/09/2012 09:35:51 Czytaj więcej »

Dlaczego w ogóle warto studiować filozofię?

Studia wyższe traktowane są jako przepustka do przyszłej kariery. Ogromną popularnością cieszą się kierunki, które przygotowują do pracy w atrakcyjnej branży. Tymczasem studia filozoficzne oferują wiedzę i umiejętności o niejasnym zastosowaniu. Toteż wielu młodych ludzi, nawet jeśli pociąga ich zgłębianie czysto intelektualnych tajemnic, dokonuje stereotypowych lub modnych wyborów: prawo, medycyna, kierunki ekonomiczne, techniczne. Wierzy, że studia dadzą im zawód, dzięki któremu dostaną dobrze płatną pracę. Dla zawodowego myśliciela, bo chyba kimś takim jest filozof, jedynym odpowiednim miejscem pracy wydaje się uczelnia, ale ona może wchłonąć zaledwie drobną część absolwentów. A co z resztą?

(0 komentarzy) 12/09/2012 16:22:39 Czytaj więcej »

Turystyka zdrowotna

Obecnie turystyka medyczna (zdrowotna) stała się światowym trendem, który przyczynił się do propagowania łączenia leczenia z wypoczynkiem. Coraz więcej ludzi wybiera wyjazdy, które umożliwią im wspaniały relaks połączony z perspektywą zabiegów zdrowotnych i poprawiających urodę. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia jako uczelnia zawodowa mając ogromne doświadczenie w kształceniu na kierunkach medycznych opracowała program studiów, który pozwoli przyszłym absolwentom na zdobycie: • wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych umożliwiającej szybki awans życiowy oraz podejmowanie odpowiedzialnych obowiązków w pracy zawodowej lub społecznej w sferze turystyki i rekreacji. • umiejętności organizowania pracy oraz podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki rekreacji, przygotowywania oferty turystycznej i rekreacyjnej dla określanych segmentów rynku a w szczególności turystyki uzdrowiskowej. • umieję

(0 komentarzy) 03/09/2012 11:11:15 Czytaj więcej »

Rozpocznij karierę zawodową już na studiach!

Rozpocznij karierę zawodową już na studiach!

Studenci często stają przed problemem sprawnego łączenia studiów z pracą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, jedna z Krakowskich Prywatnych Uczelni, umożliwia podjęcie pracy zgodnej z kierunkiem studiów w ramach 75 staży dostępnych dla studentów kierunku Zarządzanie. Każdy student za 3-miesieczny staż otrzyma wynagrodzenie blisko 4000 złotych brutto!

(0 komentarzy) 11/07/2012 15:38:31 Czytaj więcej »

Świadomie kreuj własną przyszłość - studia na kierunku zamawianym Chemia

Świadomie kreuj własną przyszłość - studia na kierunku zamawianym Chemia

Informacja nt. kierunku zamawianego Chemia, który realizuje Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Chemii.

(0 komentarzy) 09/07/2012 16:28:55 Czytaj więcej »