- www.gimnazjalisty.info(rmator) - Portal Gimnazjalistów

WyszukiwanieSzukaj
Szukane wyrażenie:

Przeszukaj:

 
AnkietyAnkiety
Sugestie dotyczące strony:

Sugestie dotyczące informatorów:

Jak oceniasz naszą stronę:
Jest Super!!
Całkiem całkiem :)
Może być
Wymaga dopracowania
Nie podoba mi się :(
Zdejmijcie ją!!

Ankiety są anonimowe

 
LicznikLicznik

Odwiedzin łącznie: 3005591
W tym dzisiaj: 1117

Unikalnych odwiedzin: 419897
W tym dzisiaj: 100

W naszej bazie znajduje się:
507 uczelni wyższych
656 wydziałów

 

 

Artykuły

1 2 3 4
«Pierwsza «Poprzednia Strona nr 4 z 4

Nowy kierunek na UP - Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Nowy kierunek na UP - Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Bezpieczeństwo poszczególnych państw kształtowane jest przez środowisko międzynarodowe, gdzie współzależność decyduje o rozwoju, stagnacji lub upadku. Przemiany cywilizacyjne, które wpisują się w środowisko bezpieczeństwa międzynarodowego stanowią źródło zarówno szans, jak i zagrożeń. Zmieniają one otoczenie wewnętrzne praktycznie każdego państwa, co uzasadnia przebudowę dotychczasowego systemu bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego państwa.

(0 komentarzy) 06/07/2012 13:48:20 Czytaj więcej »

Letnie Tanie Kinobranie z Wyższą Szkołą Europejską

Letnie Tanie Kinobranie z Wyższą Szkołą Europejską

W Kinie Pod Baranami trwa wakacyjny przegląd filmowy - Letnie Tanie Kinobranie po 6 złotych. Drugi tydzień przeglądu został zorganizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie i zaprezentuje 19 filmów, stawiających różne pytania na temat świata, który nas otacza.

(0 komentarzy) 04/07/2012 17:12:29 Czytaj więcej »

93 kierunki zamawiane w 2012 r.

Niestety staje się już normą, że wyniki konkursu Polskich Uczelni na uruchomienie kierunków zamawianych, ogłaszane są dopiero w czerwcu, gdy nastaje ostatni dzwonek, by zakończyć myślenie o wyborze swojego kierunku studiów. Konkurs ten ma corocznie wyłaniać te wydziały, które przyczynią się do zwiększenia absolwentów z wykształceniem o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.

(1 komentarz) 29/06/2012 17:46:39 Czytaj więcej »

Matematyka kodem nowoczesności

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do zgłoszenia się na studia na naszym kierunku zamawianym!

(0 komentarzy) 29/06/2012 17:41:55 Czytaj więcej »

Studiowanie na kierunkach medycznych jest w cenie

Od kilku lat liczba studentów na kierunkach medycznych nieustannie wzrasta, kierunki medyczne tj. ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo czy logistyka cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród maturzystów, ale również wśród osób, którym obecnie posiadane wykształcenie nie wystarcza do realizacji zamierzonych celów zarówno tych zawodowych, jak i osobistych.

(0 komentarzy) 27/04/2012 15:47:23 Czytaj więcej »

Olimpiady przedmiotowe

(0 komentarzy) 13/09/2010 13:35:24 Czytaj więcej »

Nauka na studiach

Studia kojarzą się z wolnością i niezależnością. W końcu nadszedł czas na prawdziwy egzamin dojrzałości w świecie „dorosłych” studentów, przychylnych lub też tych mniej przychylnych wykładowców, pań z dziekanatu itd. W świecie tym zdany jesteś tylko na siebie, nikt Ci nie pomoże. Ta dorosłość zdecydowanie wciąga, ale trzeba się mocno trzymać, gdyż łatwo stracić grunt pod nogami. Brzmi poważnie i patetycznie? Możliwie, ale zapamiętaj, że studia to najlepszy okres w Twoim życiu. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak przetrwać pierwszy „najtrudniejszy” semestr na Uczelni Wyższej, a co za tym idzie całe studia i ciesz się dorosłością:)

(0 komentarzy) 13/09/2010 11:24:40 Czytaj więcej »

O systemie bolońskim to i owo

Wielu z Was zadaje nam często pytania dotyczące właśnie tego systemu, dlatego nasza redakcja przygotowała w poniższym artykule jego wyjaśnienie. Miłej lektury!

(1 komentarz) 09/09/2010 11:14:16 Czytaj więcej »

Dlaczego młodzież z Podkarpacia decyduje się na studia poza swoim województwem?

Dlaczego młodzież z Podkarpacia decyduje się na studia poza swoim województwem?

Od dłuższego czasu zauważalna jest emigracja młodych ludzi z tzw. „bloku wschodniego”, którzy decydują się na opuszczenie swoich rodzinnych miejscowości na rzecz dużych miast. Zastanawiasz się dlaczego większość Twoich kolegów wybrało studiowanie z dala od domu? Przeczytaj poniższy artykuł, który przybliży Ci czynniki skłaniające młodzież do zmiany miejscowości zamieszkania. Czym duże miasta kuszą przyszłych studentów?

(1 komentarz) 16/04/2010 11:32:53 Czytaj więcej »

Cała prawda o akademikach

Cała prawda o akademikach

Nie wiesz gdzie studiować? Zastanawiasz się czy wybrać studia w swoim mieście, czy też zdecydować się na pomieszkiwanie w akademiku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie plusy i minusy niesie ze sobą ta decyzja. Dowiedz się co do powiedzenia mają ludzie mieszkający w nich w okresie nauki.

(1 komentarz) 14/04/2010 13:41:36 Czytaj więcej »

Kierunki zamawiane

Co to są kierunki zamawiane?

Jest to lista kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych ustanowiona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Działanie to ma na celu zapewnienie wystarczającej podaży odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów nauk ścisłych, realizowane w ramach Poddziałania 4.1.2 "Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Program pilotażowy "Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych" rozpoczął się 1 października 2008 roku na podstawie zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Barbary Kudryckiej o ogłoszeniu konkursu z 2 lipca 2008.

W skrócie

Do 50% najlepszych studentów na kierunkach zamawianych dostaje comiesięczne stypendium w wysokości 1000 zł. Na pierwszym semestrze stypendyści wybierani są na podstawie konkursu świadectw maturalnych, na kolejnych semestrach dofinansowanie trafi do studentów mających najlepsze wyniki w nauce.

(0 komentarzy) 14/04/2010 08:04:44 Czytaj więcej »