Czy warto studiować za granicą? - www.gimnazjalisty.info(rmator) - Portal Gimnazjalistów

WyszukiwanieSzukaj
Szukane wyrażenie:

Przeszukaj:

 
AnkietyAnkiety
Sugestie dotyczące strony:

Sugestie dotyczące informatorów:

Jak oceniasz naszą stronę:
Jest Super!!
Całkiem całkiem :)
Może być
Wymaga dopracowania
Nie podoba mi się :(
Zdejmijcie ją!!

Ankiety są anonimowe

 
LicznikLicznik

Odwiedzin łącznie: 2797323
W tym dzisiaj: 453

Unikalnych odwiedzin: 389416
W tym dzisiaj: 55

W naszej bazie znajduje się:
507 uczelni wyższych
656 wydziałów

 

gimnazjalisty.info » Czy warto studiować za granicą?

 

Czy warto studiować za granicą?

Czy warto studiować za granicą?co nam dają takie studia?.Pewnie wielu z Was zadaje sobie to pytanie. Głównym powodem dla którego wybieramy studia zagraniczne jest przede wszystkim szansa na dobra edukację, oraz lepsze warunki studiowania.


Studia zagranica kuszą coraz większą ilość młodych studentów tym bardziej że w wielu krajach za studia się nie płaci. Okazuje się również że nie musimy posiadać certyfikatu z języka, naszą znajomość języka możemy sprawdzić na rozmowie kwalifikacyjnej albo podczas testu językowego. W wyborze studiów nie zbędne są programy które oferują bezpłatną pomoc przy wyborze odpowiedniego kraju, dla studentów zainteresowanych wyjazdem. Jakie są największe obawy przed takim wyjazdem ?Obawiamy się najczęściej gdzie będziemy mieszkać? kolejne obawy związane są z opłatami. Jednak najczęściej uczelnie na które się decydujemy są już przygotowane na przyjęcie studentów z innego kraju i nie ma z tym większych problemów.

Dlaczego warto jednak studiować za granicą? Studia zagraniczne otwierają nas na nowe znajomości, poznanie i lepiej zrozumienie innej kultury, a także umożliwiają nam spojrzenie na własny kraj innym okiem. Są również dobrym sposobem na nauczenie i doszlifowanie języka. Pomagają nam odnalezć się w różnych sytuacjach życiowych co może być nam przydatne w przyszłym funkcjonowaniu. Studia za granicą mogą ukazać nam całkiem inne, nowe sposoby uczenia się i nauczania. Jednym chyba z największych powodów wyboru takich studiów są jednak większe możliwości na zdobycie kariery w przyszłości. Dlatego z wypowiedzi wielu osób które ukończyło studia za granicą, możemy wywnioskować że są zadowolone z obecnie dobrze płatnej pracy a dzięki zagranicznemu wykształceniu i doświadczeniu cieszą się ze zdobytej kariery zawodowej.

23/05/2013 16:58:33
 
Komentarze

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz się najpierw zalogować!